TÜRKİYE AMERİKAN GÜREŞİ FORUM SİTESİ
Daha fazla güreş eğlencesi için lütfen üye olun veya giriş yapın.
Daha fazla güreş eğlencesi için lütfen üye olun veya giriş yapın.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

WWE İNCELEMELERİ, HAFTALIK PROGRAMLAR, PPV İNCELEMELERİ VE WWE HAKKINDA HERŞEY

AnasayfaAnasayfa  PortalPortal  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Yakın Markaj:Rey Mysterio(Sayı 1)

YazarMesaj
яаι[и]тоωэя
Admin
Admin
яаι[и]тоωэя

Rep Puanı : 3

Yakın Markaj:Rey Mysterio(Sayı 1) Empty
MesajKonu: Yakın Markaj:Rey Mysterio(Sayı 1)   Yakın Markaj:Rey Mysterio(Sayı 1) Icon_minitimeC.tesi Ekim 30, 2010 4:18 pm

Arkadaşlar bundan sonra ''neden ... ?'' makaleleri yazmayacağım.Artık
Yakın Markaj adlı konu dizisi başlatacağım ve ilk konuk Rey Mysterio...

İlk olarak konu dizimde Rey Mysterio'yu klavyeye aldım ve işte içiyle dışıyla bilineni ve bilinmeyeniyle Rey Mysterio...Hepsi bana aittir.

Rey Mysterio (1989-2000)

Rey Mysterio,1989 yılından bu yana yani çoğu güreşçiden daha eski bir zamandır Wrestling Federasyonlarının içindedir.Aslında bazen soruyorum neden 21 yıllık bir güreşçi tarihinde sadece 2 defa ve biri geçen ay olmak üzere iki tane ana kemer kazandı diye.Bu sanki biraz saçma geliyor.Neyse gelelim başlara,WWF'de fazla öne çıkan high-flyer yoktu.Daha doğrusu 1990-2000 arası.Yani şöyle baktığımızda bir Jeff Hardy vardı ki o da çok öne çıkan biri değildi.Bir de galiba Taker onu HİAC'den atınca Mick Foley Bu yüzden WWE, high-flyer denen şeyi çıkardı ve bunun ilk örneklerinden biri maskeli,küçük,şeker bir çocuk olan Rey Mysterio.Rey Mysterio,hayatı boyunca hep ezik kalan boyuyla hep dalga geçilip,diğer güreşçiler tarafından dışlanan biri olan ancak her seferinde zorlu maçları kazanmayı bilen biri olarak bize gösterildi.Bu konuda WWE bence cahillik yaptı.Çünkü bu kadar eziklenipte kazanan birisi tipik aksiyon filmlerine benzer bir olay.Fakir,gurulu ve güçlü bir çocuğu andırırmışcasına Rey'e verilen bu görev,üstüne üstlük birde Rey'in maskesiyle uğraşılmaya başlanınca iyice Rey'i batıran olaylardan biri olmuştur.Ve bu olaylarla ünlü olmuştur.

Zaten Rey'in bu kadar sevilmesinin başlıca sebepleride bunlar.Ama öyleyse neden boyu daha küçük olan ve tabiri caizse cüce olan Hornswoggle neden yenilmez olmasına rağmen sevilmiyor ? Şahsen sebebini ben bulamadım.

Rey Mysterio (2000-...)

Bu tarihler arasında biraz daha abartılan maske hikayelerini gördük.Hatırlarsak bu maske hikayesi WCW Monday Nitro'da NWO'nun Konan ve Rey Mysterio ile tag team maçından başlamış.2009'un Jericho ve İC feuduna kadar devam etmiştir.Bu aylarda fazla görmesekde CM Punk ve maske olayını gördüğümüzde.Hepimiz içimizden ''acaba yine mi maske maçı ?'' diye düşünmüşüzdür.Ve hair vs mask maçında da yine bunu gördük.Artık maske ve Rey Mysterio hikayeleri beni sıktı.Aynı zamanda Rey Mysterio'nun bu kadar ezik gösterilipte maç kazanıp kahraman gibi gösterilmeside sıktı.

Bu makalemde Rey Mysterio'yu kötü veya iyi olarak değerlendirmedim sadece gördüklerimi ve tespit ettiklerimi aktardım.

Sayı 2'de konuğum Sheamus olacak.

Yakın Markaj:Rey Mysterio(Sayı 1)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Yakın Markaj:Sheamus(Sayı 2)
» Yakın Markaj:Triple H(Sayı 3)
» Yakın Markaj:Shawn Michaels(Sayı 5)
» CM Punk - Rey Mysterio Feudu
» Batista vs Great Khali vs Rey Mysterio | Unforgiven 2007