TÜRKİYE AMERİKAN GÜREŞİ FORUM SİTESİ
Daha fazla güreş eğlencesi için lütfen üye olun veya giriş yapın.
Daha fazla güreş eğlencesi için lütfen üye olun veya giriş yapın.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

WWE İNCELEMELERİ, HAFTALIK PROGRAMLAR, PPV İNCELEMELERİ VE WWE HAKKINDA HERŞEY

AnasayfaAnasayfa  PortalPortal  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Son 5 Senede WWE'deki Değişiklikler

4 posters
YazarMesaj
THE_ALONE_WWE_CHAMP
Admin
Admin
THE_ALONE_WWE_CHAMP

Rep Puanı : 2

Son 5 Senede WWE'deki Değişiklikler Empty
MesajKonu: Son 5 Senede WWE'deki Değişiklikler   Son 5 Senede WWE'deki Değişiklikler Icon_minitimePaz Ocak 09, 2011 6:50 pm

Son zamanlarda WWE çok değişti.Bu bir gerçek.Yani bazen kendi kendime bu WWE'mi diyorum dediğim oluyor.Özellikle güreşçiler gitti geldi ve bizi ilallah ettiren PG.Şmdi biraz WWE’nin değişimini kısa bir özetle ana başlıklarıyla incelemek istiyorum.

Her şey önce 2008’de başladı.Birde üstüne aynı sene ağuston ayında PG ERA geldi tabi.HBK,Flair,Batista,Jeff,MAtt,Carlito,MVP,JBL,Chris Jericho... bildiğimiz yüzler ayrıldı.Christian iyice arka plana atıldı.HHH,Taker,Punk üstüne saçma hikayeler yazıldı.Saçma sakatlık hikayeleri yani.Edge son 2-3 ayda kendini düzeltti.Cena yine aynı Cena kendi halinde takılıyor bir ona bir şey olmadı.Nexus geldi, onunla beraber Drew,Ziggler,Sheamus,Alberto,Danial Bryan,Wade Barret,David Otunga,Hart Dynasty,Justin Gabriel,The Usos gibi hiç tanımadığımız adamlar geldi.Bazıları main-evente kadar yükseldi.Kofi,Swagger,JoMo,Miz gibimid-carderlar yükseltildi.Kane ve Rey tavan yaptı.Hatta artık sıkmaya başladılar.Hele Rey hep aynı hikaye ile feudda.Yani WWE karışık bir halde şu an.Bakma sen reytinglere,gelirlere falan.Banane onlardan ben izlediğim programa bakarım.Eskiden main-eventerler ve mid-carderlar vardı ve bunlar belirli isimleri.

John Cena-Shawn Michaels/2007
JBL-Y2J/2008
Batista-Undertaker/2007
Undertaker-Edge/2008
Randy Orton-Triple H/2008
Y2J-HBK/2008
Batista-HBK/2008
Jeff-Orton/2008
Jeff-Matt/2009
Jeff-Edge/2008 ve 2009
Jeff-Punk/2009
Rey-Edge/2008
Cena-Batista/2010 (Oda WM sayesinde)
Dx-Rated RKO/2006
John Cena-JBL/2005
Batista-Triple H/2005

Ve daha yorulduğum için yazamayacağım son 5 senede olmuş 25-30 feud.Peki şimdi şimdi hangisi var?2010’un yarısından fazlasını Cena vs NEXUS izledik.Bu hikayede olmayan kalmadı, Nexus’un karışmadığı maçta kalmadı.Smackdown’da ise aynı şekilde Kane kemer tutmasını izledik.Yani ne bileyim şimdiki mid-card takımlardan hiçbiri insana Dirt Sheet, The Hardyz tadı vermiyor.Mid-carder kemer feudları bir MVP-Matt US Title feudunun zevkini vermiyor.Ya da belki Hardyleri sevmeyenler varsa CM Punk gibi geriden gelip bir MA göremiyorum 2011’de.Morrison ve Miz olabilir.
Yani WWE eskiye kıyasla çok değişti.Eskiden daha sertti.Feudlar daha zevkliydi.2000 öncesini hatırlatıp sizleri şu anki WWE’Den soğutmak istemiyorum.Şimdiki çok sıradanlaştı.Harbiden sıkıldım yani.

Umarım yaklaştığımız WrestleMania27 ile biraz kendine çeki düzen verir.

Not:Yazım ı reytinglere, satış gelirlerine göre falan yazmadım.Sadece hikayeye bakarak yazdım.

http://towturkey.7forum.net
Mǿяpнiпé

Mǿяpнiпé

Rep Puanı : 26

MesajKonu: Geri: Son 5 Senede WWE'deki Değişiklikler   Son 5 Senede WWE'deki Değişiklikler Icon_minitimePaz Ocak 09, 2011 7:27 pm

Teşekkürler .
+Rep
https://www.facebook.com/MichelleMcCoolFan4ever
THE_ALONE_WWE_CHAMP
Admin
Admin
THE_ALONE_WWE_CHAMP

Rep Puanı : 2

MesajKonu: Geri: Son 5 Senede WWE'deki Değişiklikler   Son 5 Senede WWE'deki Değişiklikler Icon_minitimePaz Ocak 09, 2011 7:32 pm

Sağol kanka.Bunu inanın rep için yazmadım.Yemin ediyorum sinirimden yazdım WWE'ye.
http://towturkey.7forum.net
xUndertakerx
Admin
Admin
xUndertakerx

Rep Puanı : 1

MesajKonu: Geri: Son 5 Senede WWE'deki Değişiklikler   Son 5 Senede WWE'deki Değişiklikler Icon_minitimePaz Ocak 09, 2011 7:40 pm

Kanka, Tag Team hakkında şunu diyorum. Wrestlemania öncesi Tag Team durumuna bak güzel geçiyordu. Wrestlemania sonrası Tag Team durumuna bak berbat. Hatta, Bret Hart, Miz ile feudunda, Miz'e şöyle birşey demişti. "Benim Owen Hart ile takımım WWE Tarihinde yıllar süren bir takımda. Özel bir takım. Big Show & Miz ise WWE'de 1-2 aylık süren bir Tag Team" Benzerinde bir söz söylemişti. Gerçektende doğru, şuan var mı Bret Hart'ın dediği gibi bir takım ? Yok. E WWE, buna niye alt yapı yapmıyor. Tag Team diye main-event olamaz mı ? 2009 TLC'nin main-event'i Big Show & Jericho vs DX. WWE neden bunun gibi durumlar için yatırım yapmıyorda main-eventer için yatırım yapıyor.

Kanka, şunu söyleyiceğim, bak Smackdown'daki feudları tutup RAW'a getirsen varya ne tutulur. Smackdown'da hep farklı farklı maceralı promolar var. RAW'da hep hep Nexus'un promosu var. Yani, Smackdown'ı tutup RAW'a getirsen. O zaman öyle bir güzel feud olurki. F4W sonrası Smackdown'da olan feudlar RAW'da olsa hem reyting daha yükselir hemde daha zevkli olur.

Birde, WWE o feudu yaptı diye bir daha yapmayacak diye bir durum yok. 2. kez yapabilir aynı kişilerden oluşan feudu ama 3 ve 4. kez olursa sıkar. Örneğin, bir daha HHH vs Orton vs Cena feudları olursa sıkar gerçektende. (Bende WWE'yi eleştiriyorum kanka yanlış anlama)
https://wrestlemania.catsboard.com
Mr.Rated R-Superstar

Mr.Rated R-Superstar

Rep Puanı : 0

MesajKonu: Geri: Son 5 Senede WWE'deki Değişiklikler   Son 5 Senede WWE'deki Değişiklikler Icon_minitimePtsi Ocak 10, 2011 4:11 pm

Kanka hiç yorum yapacak birşey bırakmamışın bize.+rep eline sağlık.Hele benim o Edge vs Taker feudu burnumda tütüyor.Ah bir return olsa...

Son 5 Senede WWE'deki Değişiklikler
1 sayfadaki 1 sayfası